Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT VADİŞEHİR MAHALLESİNDE KADINLARLA BULUŞTU

Başkan Kurt Vadişehir Mahallesinde kadınlarla buluştu

23 Mart 2022 Çarşamba

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Vadişehir Mahallesinde bulunan Türkan Saylan Halk Merkezinde kadınlarla bir araya geldi. Kadınlarla mahallenin sorunları, güncel siyaset ve ekonomik kriz üzerine sohbet eden Başkan Kurt, kadınların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek notlar aldı. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sık sık vatandaşlarla bir araya geliyor. Vatandaşlarla güncel siyaset, ekonomik kriz üzerine sohbet eden Başkan Kurt, vatandaşların yaşadıkları sorunları dinliyor, notlar alıyor. Başkan Kurt, Hüsamettin Cindoruk ve Ayşe Tuğba Arslan Halk Merkezinin ardından Vadişehir Mahallesinde bulunan Türkan Saylan Halk Merkezinde, kadınlarla bir araya geldi. Halk merkezinde yer alan atölyelere katılan kursiyerlerin katıldığı buluşmanın gündemine diğer mahalle buluşmalarında olduğu gibi Türkiye’de yaşanan derin ekonomik kriz damga vurdu. 

“GEÇİNEMİYORUZ”

Ekonomik krizden ve zamlardan çok etkilendiklerini belirten kadınlar, yağ, sebze ve meyve fiyatlarının çok arttığını vurguladı. Yemek yapmak için sebze, yağ ve salça almakta zorlandıklarını kaydeden kadınlar, evde tencere kaynatamadıklarını söyledi. Ramazan aynın yaklaştığına dikkat çeken kadınlar, bu Ramazan’ın zorlu geçeceğini kaydetti.  Doğalgaz, elektriğe gelen zamların iyice bellerini büktüğünü anlatan kadınlar, “Geçinemiyoruz. Markete, pazara gidemiyoruz. Markete gittiğimizde etiket fiyatlarının değiştiğini görüyoruz, sürekli zam geliyor. Ete zam geldi, bazen yemeklere kıyma katıyorduk, artık o da hayal oldu, bakliyat fiyatları da ortada. Ramazan geliyor, ne yapacağız bilmiyoruz” dedi.

“BU FİYATLARLA RAMAZAN ZOR GEÇECEK”

Hükümetin yanlış ekonomi politikaları nedeniyle, Türkiye’nin ekonomik olarak dar boğazdan geçtiğini belirten Başkan Kurt, sebzenin, meyvenin, bakliyatın fiyatının çok arttığına dikkat çekti. Bunun nedenlerinden birinin de yanlış tarım politikaları olduğunu ifade eden Başkan Kurt, bu zamlardan da en çok evde tencere kaynatma derdine düşen kadınların etkilendiğini vurguladı. Odunpazarı Belediyesi olarak Halk Market ve Aşevi ile zorda olana, dara düşene yardım eli uzattıklarını kaydeden Başkan Kurt, “CHP’li belediyeler olarak bizler sosyal ve derman belediyecilik anlayışımızın gereğini yerine getiriyoruz. Hemşehrilerimizin bir derdi varsa, dara düşmüşse, onlara elimizi uzatmak bizim görevimiz. Bunu yaparken de bize oy veren, vermeyen mahalle diye bir ayrım yapmıyoruz. Hizmetlerimizi dar gelirli, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yaşadığı mahallelerde yoğunlaştırıyoruz. Ramazan Ayı geliyor. Bu fiyatlarla Ramazan’ın zor geçeceği ortada. Ramazan, dayanışmanın, paylaşmanın da ayı. Ben hali vakti yerinde olan hemşehrilerimize de çağrı yapmak istiyorum. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmemiz için Aşevimize, Halk Marketimize katkıda bulunsunlar ” diye konuştu.    
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.