Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT: “KURTULUŞ SAVAŞI’NIN ÖNDERİ, EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ, İLELEBET PAYİDAR KALACAK”

Başkan Kurt: “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, ilelebet payidar kalacak”

10 Kasım 2023 Cuma

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, ebedi Başkomutanımız, ‘ilelebet payidar kalacak’ Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 85’inci yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyorum. Bugün, bir büyük lideri, bir bilgeyi, bir siyasi ve askeri dehayı, bir devrimciyi anıyoruz. Tüm hayatını 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine dayandıran Büyük Atatürk, kurduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ile ezilen halkların umudu olmuştur. Bizler, Cumhuriyet'in fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür evlatları olarak verdiğimiz mücadelelerde ondan ilham alıyoruz. En büyük düşümüz ise siyasi ve ekonomik olarak, içeride ve dışarıda tam bağımsız Türkiye’yi yaratarak, 'kimsesizlerin kimsesi' olan Cumhuriyet'i, demokrasi ile taçlandırmak” diyen Başkan Kurt, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında, insan haklarına dayanan demokratik, lâik ve sosyal hukuk devletini yeniden inşa edeceklerine dair inancının tam olduğunu vurguladı.  

Başkan Kurt, mesajına şu sözlerle devam etti: “O’nun bize emanet ettiği Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Bu anlayış ile yoksulluğu yok etmek, gelir adaletsizliğini ortadan kaldırmak ve bu ülkenin bütün çocuklarının kendi güç ve imkânlarıyla huzur, sağlık ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak devletin görevidir. Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi; milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır. Atatürk, bugün yaşadığımız tüm olumsuzlukları geçmişte keşfetmiş ve altını çizmiştir. 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk'ü anma günü değil, O'nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. 

10 Kasım, Türk milleti için büyük bir anlam taşıyan bir gündür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve modernleşme yolundaki öncüsüdür. Onun önderliğinde Türkiye, tarihi bir dönüşüm yaşamış ve çağdaş bir devlet olmuştur. Atatürk’ün düşünce ve ilkeleri, ülkenin temel değerleri arasında yer alır. Bugün, Atatürk’ün mirasını yaşatmak, onun prensiplerine bağlı kalmak ve ülkeyi daha da ileriye taşımak görevimizdir. Onun azim, kararlılık ve vizyonu, Türkiye’nin geleceği için bir rehber olarak hala yanımızdadır. 10 Kasım, sadece bir anma günü değil, aynı zamanda Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyetimize olan bağlılığımızın bir ifadesidir. Bugün, Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, onun mirasına sahip çıkarak, Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara taşıma kararlılığımızı yineleyelim. Onun gösterdiği yolda ilerleyerek, Türkiye’yi daha da büyük ve güçlü kılalım.

Odunpazarı Belediyesi olarak; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizler için kurduğu Cumhuriyet’e, onun ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla selamlıyor ve emanetlerinin sonsuza kadar bekçisi olacağımıza söz veriyorum.”

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.