Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Başkan Kurt kırsal mahalle ziyaretlerine devam ediyor

19 Mart 2024 Salı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret etmeye devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Kargın, Akkaya, Sofça, Yukarıılıca, Aşağıılıca ve Akçakaya Mahallelerini ziyaret etti. 

Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. Başkan Kurt, son olarak Kargın, Akkaya, Sofça, Yukarıılıca, Aşağıılıca ve Akçakaya Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Kurt’un ilk adresi Kargın Mahallesi oldu. Kargın Mahalle Muhtarı Turan Avcı ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, Kargın Mahallesi’nin ardından Akkaya Mahallesi’ne gitti. Başkan Kurt, burada Akkaya Mahalle Muhtarı İsa Bozkaya ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un bir sonraki adresi Yenisofça oldu. Yenisofça Mahalle Muhtarı Halil Göksu ve mahalle sakinleri bir araya gelen Başkan Kurt, Yenisofça Mahallesi’nin ardından Yukarıılıca’ya giderek Yukarıılıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özcan ve mahalle sakinleri ile buluştu. Ardından da Aşağıılıca Mahallesi’ne giden Başkan Kurt, mahalle muhtarı Hasan Uçak ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Başkan Kurt’un son adresi Akçakaya Mahallesi oldu.  Başkan Kurt burada da Akçakaya Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Bal ve mahalle sakinleriyle buluştu. 

YENİ DÖNEMDE KIRSAL MAHALLELERE DAHA FAZLA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Gittiği mahallelerde mahalle sakinleriyle çay içen, sohbet eden Başkan Kurt, onların istek ve dileklerini dinledi. Mahalle sakinlerine sıcak ev sahiplikleri için teşekkür eden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin kırsal mahallelerde yaptığı çalışmaları anlattı. Odunpazarı Belediyesi’nde beşikten mezara kadar 24 saat hizmet eden bir mantığa sahip olduklarını belirten Başkan Kurt, kreşler, spor alanları yaptıklarını söyledi. Büyük yatırımlarla yaşlılar için bakım merkezleri yaptıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Esas olarak halka dokunacak, o bölgenin ihtiyacını giderecek işleri yapmaya çalıştık. Tasarruf yaparak, doğru yere yatırım yaptık” dedi. Odunpazarı Belediyesi olarak tarımsal ekonomiyi desteklemek amacıyla Kalkanlı Mahallesi’ne Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi kurduklarını anlatan Başkan Kurt, bu merkezde bulunan deneme alanlarında çeşitli bitkilerin denemelerini yaptıklarını söyledi. Çiftçilere bitkisel ve hayvansal üreticilik konularında eğitimler verdiklerini belirten Başkan Kurt, Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi’nde, bölgede tarımı yapılabilecek yeni çeşitlerin denemelerinin de yapıldığını ifade etti. Bu denemelerin sonuçlarını tarla başında üreticiye gösterilerek, yetiştiriciliği konusunda eğitimler vereceklerini kaydeden Başkan Kurt, yeni dönemde kırsal mahallelere daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi. Yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler veren Başkan Kurt, “Sizden Odunpazarı Belediye Başkanı olarak beni, Tepebaşı Belediyesi’nde Ahmet Ataç’ı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olan Ayşe Ünlüce’yi desteklemenizi diliyorum” diye konuştu. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.