Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT: "KADINA YÖNELİK ŞİDDET DÜNYA TARİHİ İÇİN KARA BİR LEKEDİR"

Başkan Kurt: "Kadına yönelik şiddet dünya tarihi için kara bir lekedir"

4 Nisan 2021 Pazar

Kadın Cinayetlerini ve Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri temsilcileri Belemir Niğdelioğlu, Beren Melis Göçmen, Ceren Cihan, Öznur Gürbaş ve Ebru Özkan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleştirilen ziyarette kadına yönelik şiddet ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilmesine kadar bir çok konu konuşuldu. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri hakkında Başkan Kurt’a bilgi veren Niğdelioğlu, Eskişehir'de gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. İstanbul Sözleşmesinin kadına şiddetle mücadele için önemli olduğunu belirten Niğdelioğlu, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının bu noktada yapılan çok büyük bir hata olduğunu vurguladı. İstanbul Sözleşmesi'nden asla vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Niğdelioğlu, İstanbul Sözleşmesinin ve 6284 sayılı yasanın tam ve etkin uygulanması; kadının özgürleşmesi mücadelesinden vazgeçmeyeceklerini kaydetti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un her zaman kadınların yanında olduğunu dile getiren Niğdelioğlu, kadınlara ve kendilerine verdiği destek için Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, kadına yönelik şiddetin dünya tarihi için kara bir leke olduğunu vurguladı. Kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve kadın cinayetlerindeki artışın tesadüf olmadığını söyleyen Başkan Kurt, bu durumun içinde yaşadığımız sistemin ve hükümetin yanlış kadın politikalarının sonucu olduğuna dikkat çekti. “Başka cinayetlerin yaşanmaması için bir an önce bu yanlış politikalardan vazgeçilerek, yürürlükte olan 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu tam anlamıyla uygulanmalı ve İstanbul Sözleşmesi’nin ivedi olarak yürürlüğe girmesi gereklidir” diyen Başkan Kurt, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Eskişehir Kadın Meclisleri’ne çalışmalarında başarılar diledi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.