Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT İFTARDA, ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE YAKINLARI İLE BULUŞTU

Başkan Kurt iftarda, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile buluştu

30 Mart 2023 Perşembe

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve yakınlarını ağırladı. Gerçekleşen iftar yemeğine Türk Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sevinç Uluçeşme,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ekrem Dumlu ve dernek üyeleri katıldı. 

Eskişehirli şehit aileleri, gaziler ve yakınları, Odunpazarı Belediyesi’nin iftar yemeğinde bir araya geldi. Gelen konuklarla tek tek ilgilenen Başkan Kurt, hayırlı iftarlar ve ramazanlar diledi.
 
Gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Türk Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Sevinç Uluçeşme ; “ Paylaşmanın ayı olan Ramazan’da bizleri bir araya getiren Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür ediyorum” dedi. Uluçeşme’nin konuşmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ekrem Dumlu; “ Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a düzenlemiş olduğu iftar yemeğinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Dernek başkanlarının ardından konuşan Başkan Kurt ise, “Ramazan ayının başlarında ilk önce şehitlerimizi ve gazilerimizi birlikte anmak için bu iftar yemeğini düzenledik. Şehitlerimiz için pek çok laf söyleniyor ama bu işin kökenini araştırdığımız zaman özüne indiğimiz zaman çok farklı duygularla karşılaşıyoruz. Vatanı, milleti ve dini için hayatını kaybedenlere şehit diyoruz. Türkiye’de ne yazık ki şehit ve gazi konusunda ikircikli bir yaklaşım var. Benim şehidim, senin şehidin, benim gazim, senin gazin böyle bir ayrımı kabul etmiyoruz. Bu vatan için görev yapmış, görevi sırasında şehit olmuş, gazi olmuş herkes birdir, herkes aynıdır ve öbür dünyada da yerleri aynıdır. Fakat bu dünyada ve öbür dünyada ayrımcılık yapmak kadar yanlış bir şey yoktur. Merkez 3 belediye olarak hepinizi seviyoruz, saygı duyuyoruz ve hepinizin tüm ihtiyaçlarını gidermek için mücadele ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile CHP’li belediyelerin tümünde şehit ve gaziler için bir birim oluşturulması konusunda talimat gelmiştir.  Bundan sonra Eskişehir’deki CHP’li belediyelerde şehit yakınları, gazilerimiz ve yakınları için bir müdürlük ya da çalışma birimi oluşturulacaktır”dedi.  
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.