Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT: “ATATÜRK’ÜN İZİNDEN GİTMEYE DEVAM EDECEĞİMİZE SÖZ VERİYORUZ”

Başkan Kurt: “Atatürk’ün izinden gitmeye devam edeceğimize söz veriyoruz”

22 Nisan 2022 Cuma

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin aydınlık geleceği çocuklara emaneti olduğunu vurgulayan Başkan Kurt,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada çocuklara armağan edilen barışın ve kardeşliğin simgesi olan ilk ve tek bayram olduğunun altını çizdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) asli görevinin, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek olduğunu dile getiren Başkan Kurt, milletin vekaletini taşıyan TBMM’nin bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin de sembolü olduğunu kaydetti. 23 Nisan 1920'de kurulan Meclis ile Türk Milleti’nin bu topraklarda esaretin asla kabul edilmeyeceğini bütün dünyaya gösterdiğini söyleyen Başkan Kurt, mesajına şu sözlerle devam etti: “23 Nisan 1920, milletimizin kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür. Milletin canıyla, kanıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü, çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun da simgesidir. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi, Cumhuriyetimizin en temel ilkesidir. Büyük bir üzüntüyle söylüyorum ki; çok zorlu mücadeleler sonucu inşa edilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ne yazık ki bugün yetkileri kısıtlanmış durumdadır. Bizim görevimiz, yetkisini milletten alan ve millete hesap vermeyi onurlu bir görev sayan Meclisimizi, yeniden ayağa kaldırmaktır. Mücadelemiz bu hedef doğrultusunda olmalı. Bunu başaracağımıza olan inancım sonsuz. Biliyorum ki tüm vesayetleri kaldırcağız ve Meclis'imizin üzerinde ‘Demokrasi Güneşi’ yeniden doğacak. 

23 Nisan aynı zamanda, dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Çocuklarımıza bıraktığımız, bağımsızlık ve adalet üzerine inşa edilmiş bir mirasın da temelidir. Bu mirası, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği 'muasır medeniyetler seviyesi' ve onun da ilerisine taşıyacak olan da bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızdır. Odunpazarı Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi, çocuk hakları ve çocuklarımızın geleceği için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye devam edeceğimize dair söz veriyoruz. 

Dünya çocuklarıyla birlikte tüm çocukların ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışına yetişen 115 mebusu ve sonrasında çalışmalara katılan diğer mebusları rahmetle ve saygıyla anıyorum. ‘Yaşasın milletin egemenliği’, ‘Yaşasın Cumhuriyet’ ”
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.