Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BAŞKAN KURT AMİGO ORHAN HALK MERKEZİNDE KADINLARLA BULUŞTU

Başkan Kurt Amigo Orhan Halk Merkezinde kadınlarla buluştu

13 Haziran 2022 Pazartesi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, halk merkezlerinde kadınlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Emek Mahallesinde bulunan Amigo Orhan Halk Merkezinde kadınlarla buluşan Başkan Kurt, onların sorunlarını ve taleplerini dinledi. Notlar alan Başkan Kurt, “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Bir süredir alan çalışmaları ve halk merkezlerinde gerçekleştirilen buluşmalarla vatandaşlarla bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, onların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek notlar alıyor. Daha önce de Hüsamettin Cindoruk, Ayşe Tuğba Arslan, Türkan Saylan, Selami Vardar, Gündoğdu, Aydın Arat ve Karapınar Halk Merkezlerinde kadınlarla bir araya gelen Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesinde bulunan Amigo Orhan Halk Merkezinde kadınlarla buluştu. 

KADINLARI DİNLEDİ, NOTLAR ALDI

Amigo Orhan Halk Merkezindeki atölyelere katılan kursiyerler ve mahalle sakinlerinin yer aldığı buluşmada Başkan Kurt, kadınlarla bir süre sohbet etti. Kadınların sorunlarını, talep ve dileklerini dinleyen Başkan Kurt, notlar alarak; ilgili müdürlüklere yönlendireceğini söyledi. Başkan Kurt, kadınlara Odunpazarı’nda ve Emek Mahallesinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. 

“KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE GÜVENLE DURAN KADINLARIN SAYISININ ARTMASINI İSTİYORUZ”

Odunpazarı’nda kadınlar boş zamanlarını kaliteli geçirsin, yeni şeyler öğrensin ve aile bütçelerine katkıda bulunsun diye halk merkezleri açtıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda ekonomik bağımsızlığını kazanan, kendi ayakları üzerinde güvenle durabilen kadınların sayısının artmasını istiyoruz. Bunun içinde halk merkezleri açıyor, bu halk merkezlerinde atölyeler düzenliyoruz. Yeni şeyler öğrenin, üretin ve ürettiklerinizi de ekonomiye kazandırın diye çalışıyoruz. Odunpazarı’nda Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir 

Odunpazarı için çalışmayı sürdüreceğiz. Alan çalışmalarında da halk merkezlerinde gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda da sorun ortak. Eriyen maaşlar, alım gücünün düşmesi, enflasyon, ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve sonucunda da ödenemeyen faturalar. Biz de sizlerin bu sorunlarınıza bir nebze olsun destek olmak istiyoruz. Türkiye’nin yönetilememe sorunu var ve biz bu sorunu, ele ele verip birlikte aşacağız. Sorunu çözecek olan da yoksullukla boğuşan halk olacak ve cevabını sandıkta verecektir” dedi.   
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.