Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

AKUT ESKİŞEHİR EKİBİ BAŞKAN KURT’U ZİYARET ETTİ

AKUT Eskişehir Ekibi Başkan Kurt’u ziyaret etti

16 Mart 2021 Salı


Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Kurt son olarak Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekibini ağırladı. Ziyarette konuşan Başkan Kurt, Türkiye’nin deprem gerçeği ile bir an önce yüzleşmesi gerektiğini söyleyerek, hükümete bilim insanlarının uyarılarını dikkate alarak gerekli adımları atması çağrısında bulundu. 

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekibi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette depremden, 25’inci kuruluş yılını kutlayan AKUT ile Odunpazarı Belediyesi arasındaki işbirliğine kadar birçok konu konuşuldu. 

1-7 Mart’ın Türkiye'de tarih boyunca büyük acılara neden olan deprem ile ilgili farkındalık yaratmak için ‘Deprem Haftası’ ilan edildiğini belirten AKUT Eskişehir Seminer Birim Sorumlusu Ahmet Aracı, depremin bir Türkiye gerçeği olduğunu hatırlattı. Aracı, 14 Mart’ın ise AKUT’un 25’inci kuruluş yıldönümü olduğunu söyledi. Odunpazarı Belediyesi ve AKUT’un birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili Başkan Kurt’la fikir alışverişi de yapan AKUT ekibi, Odunpazarı Belediyesi bünyesinde kurulan Odunpazarı Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (OBAK) için Başkan Kurt’u tebrik etti. 

DEPREM GERÇEĞİ İLE YÜZLEŞİLMELİ
AKUT Eskişehir Ekibi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, 25’inci  kuruluş yıl dönümünü kutlayan AKUT’u tebrik etti. AKUT’un deprem bölgelerinde çok önemli mucizelere imza attığını ifade eden Başkan Kurt, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun altını çizdi. Bir an önce deprem gerçeği ile yüzleşilmesi gerektiğinin altını çizin Başkan Kurt, “Hükümet artık deprem ile ilgili bir adım atmalı. Bilim insanları, uzamanlar yıllardır uyarıyor. Ama henüz ciddi bir adım atılmadı. Bir an önce, daha fazla can kaybı yaşanmadan gereken yapılmalı” dedi. Odunpazarı Belediyesi olarak AKUT ile işbirliği yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Kurt, AKUT Eskişehir Ekibi’ne ziyaretleri için teşekkür etti. 

 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.