Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

AHMET ARA ENGELSİZ GÜNDÜZ BAKIMEVİ VE KREŞİNDE KAYITLAR BAŞLADI

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşinde kayıtlar başladı

5 Temmuz 2023 Çarşamba

Vadişehir Mahallesi’nde bulunan Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşinin kayıtları başladı. 3-6 yaş arası özel gereksinimli çocukların eğitim görebileceği, Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşine kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların, Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşine giderek başvuru formu doldurması gerekiyor. 

Bilimsel, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir eğitimin her çocuğun hakkı olduğunu savunan Odunpazarı Belediyesi, özel gereksinimli çocuklar için Vadişehir’e Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ni açtı. 3-6 yaş otizm ve zihinsel engelli çocukların tam gün eğitim ve öğretim göreceği engelsiz kreş, mülkiyeti belediyeye ait arazi üzerine yapıldı. Engelsiz kreş çalışmalarında Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Meclis Başkanı Halil İbrahim Ara, Belediyeye destek oldu. 

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi adı verilen kreşin, açılış töreni geçtiğimiz günlerde törenle yapılmıştı. Aynı zamanda Belediyenin 14’üncü kreşi olan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi için kayıtlar başladı. Engelsiz Kreşe kayıt yaptırmak isteyenler, Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi No: 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne giderek başvuruda bulunabilir. 

Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında 0222 240 08 47/138 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.