Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ADIM ADIM ESKİŞEHİR 3 - FRİG VADİSİ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Adım Adım Eskişehir 3 - Frig Vadisi fotoğraf sergisi açıldı

12 Nisan 2023 Çarşamba

Osman Yaşar Tanaçan ve Doç. Dr. Feyyaz Bodur’un eğitmenliğini yaptığı Odunpazarı Belediyesi fotoğrafçılık atölyesine katılan öğrenciler, “Adım Adım Eskişehir” konulu fotoğraf sergisinin 3’üncüsünü açtı.

Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerisi’nde gerçekleşen sergi açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Osman Yaşar Tanaçan, fotoğrafçılık atölyesi katılımcıları ile çok sayıda Eskişehirli fotoğraf meraklısı katıldı. Serginin açılış konuşmasını Osman Yaşar Tanaçan yaptı.

Kendilerine verdiği destekten dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür eden Osman Yaşar Tanaçan, “ Fotoğrafın bir belgeleme biçimi olduğunu bildiğimiz için bu belgeleri oluşturup geleceğe araştırma materyalleri bırakmayı hayal ediyoruz. Bu çalışmalarımıza devam ederken fotoğrafın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. İlk atölyemizde Metris Tepe ile İnönü Şehitliği’ni fotoğraflar ile belgeledik. İkinci atölyemizin sonunda Yunus Emre Külliyesi, mezarı ve Çatacık Ormanları’nı belgeledik. Üçüncü atölyemizde bu açacağımız sergimizde ise Frig Vadisini belgeledik. Desteklerinden dolayı Başkan Kurt’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kurt, “ Eskişehir’de fotoğraf denildiği zaman Osman Yaşar Tanaçan ismi ve müzesi öne çıkıyor. Bu çalışmalara Cumhuriyetimizin 2. Yüz yılında gerçekten çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmış bir Türkiye’yi hayal ederek başladık. Türkiye’nin ikinci yüzyılında yapacağımız etkinlikleri 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle iptal ettik. 6 Şubat tarihinde enkaz altında kalan hükümeti inşallah 14 Mayıs tarihinde değiştireceğiz. Hükümet değişikliğinin ardından çok daha büyük hedefleri yakalama şansımız olacak. Türkiye’nin 100. Yılı anısına Yunus Emre’nin Kenti Eskişehir’de sevgiyle Cumhuriyeti ve Atatürk’ü birleştiren bir fotoğraf yarışması düzenledik. Bu yarışmanın sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak” dedi. 

Başkan Kurt’un konuşmasının ardından "Adım Adım Eskişehir 3 Frig Vadisi" adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Kurt ve beraberindekiler, fotoğraf sergisini gezdi.
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.