Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

ODUNPAZARI’NDAN KARDEŞ BELEDİYELERE KİTAP DESTEĞİ

Odunpazarı’ndan kardeş belediyelere kitap desteği

7 Şubat 2021 Pazar

23 kütüphane ve yaklaşık 80 bin kitap ile Eskişehir halkına hizmet veren Odunpazarı Belediyesi, kardeş belediyelerinin kütüphanelerine de katkıda bulunuyor. Belediyeler arası dayanışmaya da önem veren Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un talimatı ile Dazkırı, Saltukova, Bakacakkadı ve Pertek Belediyelerine kitap gönderdi. 

Odunpazarı’nda çeşitli mahallelerde kurduğu 23 kütüphane ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, belediyeler arasındaki dayanışmayı da sürdürüyor. Bu kapsamda örnek çalışmalara da imza atan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, son olarak Odunpazarı Belediyesi’nin kardeş belediyeleri Afyon Dazkırı, Zonguldak Saltukova ve Bakacakkadı ile Tunceli Pertek Belediyeleri ile dayanışmak için düğmeye bastı. Başkan Kurt’un talimatı ile 4 belediyenin kütüphanesine katkıda bulunmak için 1000’er adet kitap gönderildi. 

Dünya Edebiyatı ve Türk Edebiyatı Klasikleri ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’un da aralarında bulunduğu 1000 kitap, kardeş belediyelere gönderilmek üzere yola çıktı. Bu kitapların Dazkırı, Saltukova, Bakacakkadı ve Pertek halkına hayırlı uğurlu olmasını dileyen Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, belediyelere arası dayanışmanın önemine dikkat çekti. Odunpazarı Belediyesi tarafından gönderilen kitapların belediyelerinin kütüphanelerine ciddi katkı sunacağını belirten yetkililer, kardeş belediyelerin yanı sıra diğer belediyelerle de dayanışmayı sürdüreceklerini kaydetti. 
 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.