Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

BU YIL Kİ YÖRESİNE DEĞER KATAN ÖNDER KADIN ÖDÜLÜ OKEP’E

Bu yıl ki Yöresine Değer Katan Önder Kadın Ödülü OKEP’e

9 Mart 2021 Salı

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu, Odunpazarı Belediyesi Kadın El Sanatları Pazarı’na (OKEP) Yöresine Değer Katan Önder Kadın Ödülü verdi. OKEP’in ödülü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen tören ile takdim edildi.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu, her yıl verdikleri Yöresine Değer Katan Önder Kadın Ödülü’nü bu yıl Odunpazarı Belediyesi Kadın El Sanatları Pazarı’na (OKEP) verdi. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TÜKD Eskişehir Şube Başkanı Nuran Yenilmez, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca katıldı.

Ödül töreninde konuşan TÜKD Şube Başkanı Nuran Yenilmez, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a 71 üye ve 40 bursiyerlerinden selam getirdiklerini söyledi. TÜKD’nın kadınları ve kız çocuklarının en yüksek seviyede eğitime erişerek; ekonomik, sosyal ve siyasal alanda ülkenin kalkınmasına, toplumun gelişmesine katkı sağlayan bireyler olmasını hedeflediğini belirten Yenilmez, TÜKD’nin faaliyetlerinde kadınların birlikte dayanışması ile mücadelesine vurgu yaptı.

“TÜRKİYE’NİN FARKLI BÖLGELERİNDEKİ KADINLARA VE YEREL YÖNETİMLERE ÖRNEK OLSUN”
Her yıl Yöresine Değer Katan Önder Kadın ödülü ile bu mücadele de öne çıkan, örnek olan cesaret veren, diğer kadınlara ışık olanları ödüllendirdiklerini kaydeden Yenilmez, “TÜKD Eskişehir Şubesi olarak bu yıl ki ödülümüzü Odunpazarı Kadın El Sanatları Pazarı’nda kendi emeği, göz nuru ürünlerini satarak aile ve ülke ekonomisine katkı sağlayan, emeğini değere dönüştüren kadınlarımıza veriyoruz. Bölgesel kalkınma açısından da ufuk açıcı bu çalışmanın Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kadınlara ve yerel yönetimlere örnek olmasını diliyoruz”dedi. Yenilmez, konuşmasından sonra Başka Kurt’a, Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü İbrahim Taşdemir, OMEK ve OKEP çalışanlarına ödüllerini takdim etti.

Odunpazarı’nda ‘Kadınları ve çocukları mutlu bir Odunpazarı’ için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Kurt, TÜKD Şube Başkanı Nuran Yenilmez ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Başkan Kurt, “Kadınları ve çocukları mutlu bir Odunpazarı, diyoruz. Bunun da birinci yolu ekonomik destek. Ekonomik desteğin bir başlangıcı da bir meslek edinme ya da bu doğrultuda boş zamanı değerlendirerek aile mutfağına bir katkı. Bu konuda OKEP’liler gelişmeden memnunlar. Çünkü hem Hamamyolu’nda hem de diğer pazar yerlerinde ürettiklerini değerlendirme şansı tanıdık. Umarım daha da büyütebilriz” diye konuştu.

“ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BAŞKANIM, İYİ Kİ VARSINIZ”
OEKP’li kadınlar adına Yöresine Değer Katan Önder Kadın Ödülünü alan Dilek Göneş, “Biz OKEP’li kadınlar olarak çok çalıştık, ama başından beri Başkanımız yanımızda olmasaydı, bize her türlü desteği vermeseydi biz başarılı olmazdık. Özellikle pandemi döneminde bize her türlü desteği sağladı. Ekonomik krize rağmen biz mağazalarımızda satış yapabildik ve kadınlara dokunabildik. Biz bunu tek başımıza yapamazdık. Başkanımız her zaman yanımızdaydı. Biz umutsuzluğa düştüğümüzde bile O, düşmedi. Çok teşekkür ederim Başkanım, iyi ki varsınız. Ben OKEP’i sosyal sorumluluğun en güzel örneği olarak görüyorum. Daha çok çalışacağız, daha çok kadına dokunacağız” dedi.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.