Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ EĞİTİMİ

Yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi

16 Şubat 2021 Salı

Yerel hayvan koruma görevlisi adaylarına verilecek eğitim ile ilgili esaslar

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 7. Maddesi L Bendinde Belediyeler Yerel Hayvan Koruma Görevlisine verilecek eğitimi organize etmekle görevlidir.
Buna istinaden; 

Yerel hayvan koruma görevlilerinin seçimi
MADDE 16 – (1) Yerel hayvan koruma görevlileri, hayvan koruma dernek ve vakıflarına üye ya da bu konuda faydalı hizmetler yapmış kişiler arasından il hayvan koruma kurulu tarafından bir yıl süre ile seçilir. Yerel hayvan koruma görevlileri görev anında kimlik kartlarını taşımak zorundadırlar. Yıl sonunda hayvanların korunması kapsamında olumlu faaliyetleri tespit edilen kişilerin kimlik kartları yenilenir. Yerel hayvan koruma görevlileri, hayvanların korunması kapsamında görevlerini kötüye kullanmaları durumunda belgeleri iptal edilir.

MADDE 17 – (1) Yerel hayvan koruma görevlileri, sahipsiz hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak; il hayvan koruma kurulunun kararı doğrultusunda yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programına katılırlar. Eğitime tâbi tutulduktan sonra bu kişilere yerel hayvan koruma görevlisi kimlik kartı belgesi verilir. Yerel hayvan koruma görevlileri, ikamet ettikleri il dışında diğer bir ilde yerel hayvan koruma görevliliği hususunda başvuruda bulunamaz. Görevine uygun faaliyetlerde bulunmadığı, il hayvan koruma kurulu tarafından tespit edilenlerin yerel hayvan koruma görevliliği kimlik kartları iptal edilir.
    
Bu esaslara göre Odunpazarı Belediyesi öncülüğünde 03 Mart 2021 Çarşamba günü 10.30-12.30 saatleri arasında online eğitim programı düzenlenecektir. Eğitimler, Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek ve 100 kişi ile sınırlı olacaktır. Eğer, başvuru sayısı 100 kişinin üzerinde olursa, eğitime sonraki günlerde devam edecektir. Katılım sayısına göre eğitim tarihi ile ilgili yeni düzenleme mesaj yoluyla katılımcılara bildirilecektir. Katılımcıların, eğitim süresince kameralarının açık olması zorunludur. Aksi takdirde kamerası kapalı olan kişiler eğitime katılmadı kabul edilecektir. 

*Aynı TC Kimlik numarası ile birden fazla başvuru halinde ilk başvuru kabul edilecektir. 

Eğitimi veren kurum-eğitim konusu;
1-Doğa Koruma Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğü- Yasal Düzenlemeler
2-Tarım ve Orman İl Müdürlüğü-Hayvan Alım Satım Üretim Mevzuatı
3-Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası-Hayvan Davranışı Bakımı ve Beslenmesi
4- Odunpazarı Belediyesi-Hasta Hayvanların Tanınması Hayvanların Kısırlaştırılması, Aşılanması, İşaretlenmesi ve Sahiplenmesi İle İlgili Genel Bilgiler

Başvuru tarihileri: 16.02.2021 -26.02.2021 

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.