Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

GÖRÇEK

GörÇek

Belediyeler, hizmet sundukları yerleşim bölgesinde arazide en çok çalışma yürüten kurumlardır. Yürütülen bu çalışmaların kayıtlarını tutabilmek, raporlayabilmek ve güncel arazi envanterine ulaşabilmek her belediyenin yaşadığı en büyük zorluklardandır. 

Odunpazarı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde GörÇek ismi verilen bir uygulama geliştirildi. Mobil ve web tarafı olan GörÇek uygulaması ile arazide belediyemizin kurulumlarını yaptığı malzemeler konum tabanlı olarak fotoğrafıyla beraber harita üzerinde işaretlenebiliyor. Oyun grupları, fitnes aletleri, banklar, konteynırlar, atık yağ/pil/ilaç toplama noktaları, giysi kumbaraları, süs havuzları, parklar vb. kategorik işaretlemeler sayesinde bir bölgedeki envanter sayıları, dağılımı gibi bilgilere ulaşılabiliyor. Gerekirse vatandaş taleplerine göre yeni malzemelerin planlaması da GörÇek üzerinden yapılabiliyor.

GörÇek uygulaması ile envantere bağlı olsun olmasın sahada ekipleri olan müdürlükler iş atamalarını yapabiliyor, işin tamamlanma durumunu aynı sayfadan konum ve fotoğraf destekli olarak teyit edebiliyor. Bakım, onarım, personel yönlendirilmesi, araç ve yakıt planlaması, zaman tasarrufu gibi faydalar sunan GörÇek uygulaması farklı müdürlüklere hizmet vermek üzere geliştirilmeye devam ediyor. 

GörÇek üzerinden sunulan bir diğer alt hizmet de Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan ilçemizdeki çöplerin toplanmasıyla ilgili yorum imkânı sunan özellikleridir. Bu çalışma ile çöpleri alınan ve alınmayan konteynır noktaları haritada tematik olarak gösterilmektedir.

GörÇek, Odunpazarı Belediyesi’nin Akıllı Belediyecilik kapsamında Bilgi İşlem Müdürlüğü yönetiminde yürütülen projelerin başında gelmektedir. Araç Takip Uygulaması ile entegrasyonu da sağlanan GörÇek, belediye içinde kullanılan farklı yazılımlarla da bütünleşik çalışabilen şekilde tasarlanmıştır.

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.