Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor

Kazım Kurt’un talimatıyla Covid-19 salgını nedeniyle eğitimde yaşanan aksaklıkları gidermek ve öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor

Odunpazarı Belediyesi, Başkan Kazım Kurt’un talimatıyla Covid-19 salgını nedeniyle eğitimde yaşanan aksaklıkları gidermek ve öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı çalışmaları sürdürüyor. Bu amaç doğrultusunda geçtiğimiz haftalarda Yeni Yol Okulları ile protokol imzalayan belediye, öğrencilere aktivasyon kodlarını dağıtmaya başladı.

Yeni Yol Okulları ile imzalanan protokol kapsamında Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından belirlenen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine Yeni Yol Kişisel Gelişim Kursları tarafından uzaktan eğitim videoları ve deneme sınavı imkânı sağlanacak. Yine Odunpazarı Gençlik Merkezleri tarafından belirlenen 9, 10, 11. ve 12’nci sınıf öğrencilerine Yeni Yol Özel Öğretim kurslarının uygulaması olan “DERSDEO” için aktivasyon kodu iletilecek. Bu uygulama aracılığı ile öğrencilere konu anlatımı videoları verilecek. Ayrıca bu öğrencilere deneme sınavı imkânı da sağlanacak. Odunpazarı Belediyesi ve Yeni Yol Okulları, Uluslararası Bakalorya (IB) projesinde ortak çalışma yürütecek ve Odunpazarı Belediyesi Ataol Behramoğlu Kitaplığı bu proje kapsamında kullanılacak.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR

Gençlik Merkezleri; 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin söz konusu bu imkanlardan faydalanması için gerekli aktivasyon kodlarının dağıtımına başladı. Aktivasyon kodlarını alan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’ta teşekkür etti.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Söz konusu çalışma için başvuruların devam ettiğini belirten yetkililer, Odunpazarı Belediyesi’nin bu hizmetinden faydalanmak isteyen velilerin hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında Emek Gençlik Merkezi (0 222 250 05 52) ya da Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’ne (0 222 500 00 19) başvuru yapabileceğini kaydetti. Yetkililer, detaylı bilgi almak isteyen velilerin gençlik merkezlerine giderek ya da bu merkezleri telefonla arayarak bilgili alabileceklerini söyledi.

  • Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor
  • Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor
  • Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor
  • Odunpazarı’nın eğitim desteği devam ediyor
02.10.2020 11:15