Odunpazarı / Eskişehir Hava Durumu

HOBİ BAHÇELERİ BAŞVURULARI

Hobi Bahçeleri Başvuruları

26 Ocak 2021 Salı

Hobi bahçesi tahsisi; Odunpazarı Belediyesi Hobi Bahçesi Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin b fıkrası gereğince “Odunpazarı Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden emekliengelli ve birinci derece şehit yakınlarının başvuruları arasından kura, noter huzurunda yapılacaktır.”

Bir kişi tarafından sadece bir hobi bahçesine başvuru yapılabilir. Birden fazla hobi bahçesine başvuru yaptığı tespit edilen kişilerin sadece ilk başvuruları kabul edilecektir.

Başvuru formunda bulunan(*) ile işaretli alanların doldurulması zorunludur! Başvurular pandemi döneminde olmamızdan dolayı sadece internet sitemizden yapılacaktır. Onaylanan başvurular mesaj yoluyla başvuru sahibine bildirilecektir.

Odunpazarı Belediyesi Encümen Komisyonu tarafından, Noter huzurunda yapılacak çekiliş sonrası, kazanan başvuru sahiplerine, kesin kayıt için belirlenen günler mesaj ile bildirilecektir.

Kesin kayıt sırasında istenilecek belgeler;

1.      Nüfus cüzdan fotokopisi,

2.      Emekli cüzdanı fotokopisi

3.      İkametgâh belgesi ya da adınıza ait fatura ( Elektrik, doğalgaz vb.)

4.      Engelli Vatandaşlarımız için; engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu, (nüfus cüzdanında engellilik oranı belirtilmişse engelli kimlik kartı ve sağlık kurulu raporuna gerek duyulmamaktadır.

5.      Birinci derece Şehit yakınları için, emekli sandığı serbest kartı veya Şehit yakını kimlik belgesi.

Kesin kayıt sırasında başvuru bilgilerinin yanlış olduğu tespit edilirse, başvuru geçersiz sayılacaktır. Kesin kayıt son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Noter kurasında kesin kayıt için hak kazananlarla; Odunpazarı Belediyesi Hobi Bahçesi Yönetmeliği’nin 5. Maddesinin h fıkrası gereğince 2021 yılı için belirlenen bedeli yatırdıktan sonra tahsis sözleşmesi imzalanır.

 

BAŞVURU TARİHLERİ: 18 OCAK 2021 – 12 ŞUBAT 2021

 

Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

Mail gönderirken problem oldu. Daha sonra tekrar deneyin.
Lütfen, size gönderilen onay kodunu giriniz.
Lütfen en az bir bildirim türü seçin.
Bu bilgilerle kayıtlı bir e-bülten üyeliği mevcut, lütfen başka bir taneyle deneyin.
Lütfen gerekli bilgileri giriniz.
Lütfen gerekli alanları doldurunuz.
İşleminiz başarıyla gerçekleşti, teşekkürler.
Onay kodunu yanlış girdiniz.