“Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak

"Yapımcılığını Serpil Altın Film ve Saygın Film’in yaptığı, çekimleri Odunpazarı’da yapılan komedi filmi “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak."

“Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak

Yapımcılığını Serpil Altın Film ve Saygın Film’in yaptığı, çekimleri Odunpazarı’da yapılan komedi filmi “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak.

Odunpazarı Belediyesi’nin katkılarıyla Eskişehir’de çekilen “Cenaze İşleri” filminin oyuncuları ve yönetmeni 9 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de Özdilek Eskişehir Cinetime sinemalarında hayranlarıyla bir araya gelecek. Yapılacak olan özel gösterime Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katılarak filmi; oyuncular ve vatandaşlarla birlikte izleyecek.

Daha önce Kızkaçıran, Sağsalim, Terkedilmiş ve Öldür Beni gibi filmlere imza atan Korhan Uğur’un yönetmenliğini yaptığı Cenaze İşleri’nde, belediyede kimsesizler mezarlığından sorumlu olarak çalışan Orhan karakterinin başına gelen talihsiz olaylar mizahi bir dille anlatılıyor. Melih Selçuk’un Orhan karakterini canlandırdığı filmde ayrıca Cemre Melis Çınar, Suzan Aksoy, Ergun Kuyucu, Barış Kıralioğlu, Yüksel Ünal, Caner Atacan ve Bedia Ener, Aydan Burhan ve Halil Kumova rol aldı. Filmin müziklerinde ise Altın Portakal ödüllü ünlü sanatçı Mehmet Erdem’in imzası bulunuyor.

Bir yanda sevdiği kızla kurduğu evlilik hayallerinin, bir yanda gizemli bir cesedin başına açtığı işlerin ortasında kalan adamın dramını komedi türünde anlatan filmin senaryosu ise Korhan Uğur’un ve Serpil Altın tarafından kaleme alındı.

Ölümün yakınlarında dolaşsa da yaşamın değerli olduğunun altını ince çizgilerle çizen ve komedinin ince zekâsına sahip çıkan Cenaze İşleri, erkek dünyasını olabildiğince naif bir şekilde anlatıyor. Ailece izlenebilecek olan Cenaze İşleri, akıcı bir kurguyla seyircinin merakını da diri tutacak bir komedi filmi.

FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=vcSv1NxT7cE

FİLME ÖZEL YAPILAN MEHMET ERDEM “YATACAK YERİMİZ YOK” ŞARKISININ KLİBİ:

https://www.facebook.com/cenazeislerifilm/videos/vb.819284718211744/955342624605952/?type=2&theater

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

https://www.facebook.com/cenazeislerifilm

https://www.instagram.com/cenazeislerifilm

https://www.youtube.com/channel/UCE1mh6MTrQYnRQQMcGCoQIg

https://twitter.com/cenaze_isleri

Fragmanı aşağıdaki linkten download seçeneğini kullanarak yüksek çözünürlüklü olarak indirebilirsiniz:

https://vimeo.com/231661175

Ayrıntılı bilgi için:

Basın Danışmanı / Banu BOZDEMİR / 0542 272 85 78

  • “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak
  • “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak
  • “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak
  • “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak
  • “Cenaze İşleri” 8 Eylül’de izleyiciyle buluşacak
07.09.2017 17:49