Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı

"Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan personel ile bayramlaştı."

Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt,  Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan personel ile bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kurt, belediye personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Bayramlaşma törenine Başkan Kurt’un yanı sıra işçi ve memur sendika temsilcileri ve personel katıldı. Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kurt, belediye personeline mutlu bir gelecek diledi. 

Odunpazarı Belediyesi’nin 3 yılda başarılı işlere imza attığını belirten Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin yeni sezonda da başarılı işler yapacağını kaydetti. Konuşmasında Türkiye’nin günümüz şartlarına da dikkat çeken Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yeni bir döneme, sezona giriyoruz. Her alanda işlerimizi bitirmiş ve 2017 yılının sonuna doğru, arkamızdakileri toparlayıp, önümüze bakmamız gerekiyor. Türkiye’de siyasi şartlar çok elverişli değil. Sosyal alanda sıkıntılar var. Bu sıkıntılar umarım aşılır, ama herkesin daha dikkatli olması gerekir. Herkesin daha akıllı hareket etmesi gerekiyor, çünkü her an, her şey olabilir. Geçmişte yaşadık. Geçmişte çok itibarlı olanlar, şimdi maalesef öyle değil.  Geçmişte iktidarla içli dışlı olanlar, şimdi tü kaka edildi, birçoğu işten atıldı, birçoğu da hapse girdi. Keyfi yönetimlerde iş hep böyledir. Geleceğiniz, yukarıdaki bir kişinin iki dudağı arasındaysa, tehlikelidir. Akşam rüyasında görüp, sabah yayınlanan bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile hepimizin geleceği karara bilir. O nedenle de herkes, önce kendi işine dikkat etmeli. Önce kendisinin hukuki güvenliğini sağlamalı, ondan sonra da ülkenin geleceği için adım atmalı, gayret etmeli. Bu noktada Odunpazarı Belediyesi’nin çalışanları daha dikkatli olmalı. Üç yıl önce suç sayılmayan uygulamanız, bugün maalesef soruşturma nedeni oluyor. 5 yıl önce yaptığınız işin aynısını 2017’de yapıyorsunuz ve suçlu durumuna düşüyorsunuz. Bunlara hepinizin dikkat etmesi, bu konuda da dikkatli olmanız lazım. Ama bu biz iş yapmayacağız anlamına da gelmez. Bu, ‘biz hiçbir şeye dokunmayan bir belediye olacağız’ anlamına da gelmez, böyle bir şey olamaz. İnadına yaptığımız işin en iyisini yapacağız. Yaptığımız işi, onların yasalarına da uygun hale getireceğiz, ama mutlaka iş üreteceğiz. 3 yılda biz çok yol aldık, çok iş yaptık. Ben daha iyi ve güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu duygularla bayramınızı kutluyorum. Hepinize çoluğunuzla, çocuğunuzla mutlu bir gelecek diliyorum. Umarım daha iyi şartlarda bayramlarımızı gerçekleştiririz. Türkiye’de ortalama memur maaşı, yoksulluk sınırının altındadır. Türkiye’nin bir standardı yakalaması gerekiyor. Gazete almazsanız, sinemeye gitmezseniz, kitap okumazsanız, geziye gitmezseniz, diğer sosyal ihtiyaçlarınız olmazsa; belki aldığınız para karnınızı doyurmaya yeter. O da ilkel koşullarda yeter. Çocuklarınızın geleceği ne yazık ki şansa bağlı. Bir yıl boyunca ya da 10 yıl boyunca yapılan çalışma tek sınava bağlı. Çocuğun, o gün morali bozuksa ya da herhangi bir rahatsızlık geçirirse, istikbali bitti. Buna itiraz etmezseniz bu düzen çok iyi. Ya da bir gece ansızın sabaha karşı, sizi alıp götürseler; altı ay sorgusuz sualsiz yatırsalar, ona da sesinizi çıkarmazsanız gene iyi. Ama ne yazık ki bunlar da somut gerçekler, bunlara da dikkatinizi çekmemiz lazım. hepinize teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. İyi bayramlar diliyorum” dedi.

Başkan Kurt, belediye merkez binada çalışan personel ile bayramlaştıktan sonra Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü personeli bayramlaştı.  İlk olarak Park Bahçeler Müdürlüğü Şantiyesine giden Başkan Kurt, personel ile bayramlaştı. Başkan Kurt, Park Bahçeler Şantiyesinde yaptığı konuşmada, “Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sezonun sonuna doğru geliyor. Geçmişte yapmış olduğunuz hizmetler için teşekkür ediyorum. Park ve Bahçeler Müdürlüğünüz çalışmalarında sıkıntı yok. Ufak tefek sorunlar her yerde olur. Bunu da biz aşarız, aşmalıyız. Yeni sezonda çok daha farklı işler yapacağınıza inanıyorum. Umarım başarılı oluruz” dedi. 

Başkan Kurt, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli ile bayramlaştıktan sonra Fen İşleri Şantiyesine gitti. Fen İşleri ve Ulaşım Hizmetleri Personeli ile bayramlaşan Başkan Kurt’a CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel’de eşlik etti. Fen İşleri Müdürlüğü Personelinin bayramını kutlayan Başkan Kurt, burada yaptığı konuşmasında, “Odunpazarı Belediyesi olarak seçildiğimiz günden bu güne kadar; insan haklarına saygılı bir yönetim oluşturmaya çalışıyoruz. Bunda da iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Bizimle aynı düzeydeki belediyeler içinde Odunpazarı Belediyesi’nin çalışanları daha rahat, çağdaş ve uygar ortamlarda çalışıyor. Bu benim inancımdan kaynaklanıyor. Biz söz verdiğimiz gibi, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nde çalışanlar lehine uygulamalar yapıyoruz. Aldığımız kararlarda öyle, yaptığımız uygulamalarda öyle. Sendikasız işçi kalmayacak dediğimizde bize gülüyorlardı. Şimdi sendikasız işçi yok. Memurlar içinde yaptık aynısını. Çalışan memurlarımıza en yüksek Toplumsal Denge Tazminatını ödedik. Şuanda Odunpazarı Belediyesi’nde memur olan başka yerlerdeki memurlardan ayda 750 TL daha fazla maaş alıyor” dedi.  

  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
  • Başkan Kurt belediye çalışanları ile bayramlaştı
05.09.2017 15:13