Odunpazarı’nda Bale Rüzgarı

"Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü yıl sonu gösterisinin ardından bu kez 1. Bale Rüzgarı adlı etkinliğe imza atıyor."

Odunpazarı’nda Bale Rüzgarı
Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü yıl sonu gösterisinin ardından bu kez 1. Bale Rüzgarı adlı etkinliğe imza atıyor. 

1. Bale Rüzgarı, 20 Mayıs 2017 Cumartesi Günü saat 14.00’da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. İlker ve Elif’in koreograflığını yaptığı 1. Bale Rüzgarı’nda Odunpazarı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan bale kurslarında 2 yıl boyunca eğitim alan öğrenciler performanslarını sergileyecek.

21 ayrı sahnenin olacağı 1. Bale Rüzgarı’nda, öğrenciler aerobik bale ve bale gösterileri yapacak. 16 öğrencinin yer alacağı 1. Bale Rüzgarı’nda, öğrenciler yaklaşık 3 ay boyunca bu gösteriye hazırlandı. 1. Bale Rüzgarı’na katılacak vatandaşların Devlet Opera ve Balesi tadında bir gösteri izleyeceğini belirten yetkililer, uzun bir süredir bu etkinliğe hazırlandıklarını vurguladı. Öğrencilerin kıyafetleri ve makyajlarının bu etkinliğe özel olacağını belirten yetkililer, Bale Rüzgarı’nı geleneksel hale getirmek istediklerinin altını çizdi. 

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik için detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 240 08 85 no’lu numarayı arayabilirler. 

  • Odunpazarı’nda Bale Rüzgarı
  • Odunpazarı’nda Bale Rüzgarı
  • Odunpazarı’nda Bale Rüzgarı
18.05.2017 15:04