Eskişehir Barosu Kazım Kurt’u ziyaret etti

Eskişehir Barosu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Eskişehir Barosu Kazım Kurt’u ziyaret etti

Eskişehir Barosu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir başarıya imza atan Başkan Kazım Kurt’u tebrik etti. Elagöz, Başkan Kurt’a yeni döneminde başarılar diledi. Ziyarete Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri damga vurdu. YSK’nın vermiş olduğu kararla her geçen gün güven kaybeden Türk Yargı sistemine bir darbe daha vurduğunu belirten Elagöz, YSK’nın vermiş olduğu iptal ve seçimlerin yenilenmesi kararının hukuka uygun olmadığını söyledi.

Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Kurt, “Demokrasi ve hukukun bir kez daha ayaklar altına alındığı tarihi günler yaşıyoruz. YSK'nın İstanbul Büyükşehir Seçimleri için aldığı bu karar, Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Bizler Türkiye’nin demokratik hukuk devleti olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

08.05.2019 15:14