12 bin m2’lik Spor Parkı’nda sona geliniyor

"Odunpazarı Belediyesi Yenikent Mahallesi’nde gerçekleştirdiği park ve yeşillendirme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor."

12 bin m2’lik Spor Parkı’nda sona geliniyor
Odunpazarı Belediyesi Yenikent Mahallesi’nde gerçekleştirdiği park ve yeşillendirme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yenikent Mahallesi’nde başlatılan Spor Parkı’nda çalışmaların hızlandığını belirten yetkililer, parkta çalışmaların sona yaklaştığını belirtti. 

Yapımına devam edilen Yenikent Mahallesi Kartopu Caddesi üzerinde bulunan Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu Spor Parkı toplam 12 bin m² alana sahip. Mini Golf alanı, Basketbol Sahası ve Tenis Kortu bulunan parkta ayrıca Bacatopu Alanı, Seksek Oyun Alanı bulunuyor. 

Çocuklar için özel oyun alanlarının da bulunduğu parkta fitness aletleri, interaktif parkur, burgulu ve ipli tırmanma alanı, satranç alanı ve yürüyüş yolları bulunuyor. Yetkililer modern kent mobilyaları ile döşenecek olan parkın en kısa zamanda hizmete geçeceğini bildirdi. 

11.12.2016 14:33