Başkan Kurt: “Biz üniversitelerle iş birliği yapmaya hazırız”

"Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Hasan Gönen’le bir araya geldi."

Başkan Kurt: “Biz üniversitelerle iş birliği yapmaya hazırız”
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Hasan Gönen’le bir araya geldi.

Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Kurt ile Gönen bir süre sohbet etti. 

Üniversite ile Odunpazarı Belediyesi arasındaki iş birliğini önemsediğini belirten ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, bu nedenle de proje önerilerine açık olduklarını kaydetti. 

Odunpazarı Belediyesi’nin projelerini yakından takip ettiğini ifade eden Gönen, Başkan Kurt’a çalışmalarında başarılar diledi. 

Gönenin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, üniversitelerin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. Üniversitelerin bilimin, sanatın, toplumsal gelişmenin merkezi olduğunu kaydeden Başkan Kurt, bu nedenle de üniversitelerde verilen eğitimin bilimsel, çağdaş ve demokrat olması gerektiğinin altını çizdi. Eskişehir’de iki üniversite olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Eskişehir birçok kente göre çok şanslı. Bizim şehrimizde Anadolu ve Osmangazi olmak üzere iki üniversite var. Bu üniversitelerden biri bizim bölgemizde bulunuyor. Biz ESOGÜ ile birlikte projeler yapmayı önemsiyoruz” dedi.

28.11.2016 11:47