Av. Kazım Kurt, Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybedişinin 5. yılında bir mesaj yayınladı

"Özgür dünya hayali için çıktıkları yolda yaşamını yitiren tüm gençlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

Av. Kazım Kurt, Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybedişinin 5. yılında bir mesaj yayınladı

Başkan Kurt mesajında şu sözlere yer verdi: “Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın Gezi Parkı Eylemleri sırasında Eskişehir'de darp edilerek hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 5 yıl geçti. Takvim yaprakları 2 Haziran 2013’ü gösterdiğinde bu topraklarda gece yarısı, 19 yaşında gencecik bir fidan vahşice darp edildi. Bu gencecik fidan, tam 37 gün boyunca verdiği yaşam savaşını 10 Temmuz 2013’de kaybederek adını ölümsüzler arasına yazdırdı. Bu 5 yıl da Ali İsmail Korkmaz’ın acısı, dün gibi tazeliğini korudu.

Eskişehir, evladına; Ali İsmail Korkmaz’a sahip çıktı, bağrına bastı. Anne ve babalar, Ali İsmail Korkmaz’ın acısını kendi evladını kaybetmiş gibi büyük bir üzüntüyle yaşadı. Ali İsmail Korkmaz; demokrasinin, barışın ve kardeşliğin kenti Eskişehir’de zulme karşı kenetlenmenin adı oldu.

Özgür dünya hayali için çıktıkları yolda yaşamını yitiren tüm gençlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

09.07.2018 16:08